Bodrum’u Bodrum Yapan 5 Özel Mekân

Bodrum’u Bodrum Yapan 5 Özel Mekân

Size Bodrum’u anlatmaya kalksak ne satırlar yeter buna, nede sizin vaktiniz yeter okumaya. Bodrum deyince bile insanın içini bir mutluluktur alıp gidiyor. Sizlere Bodrum’u Bodrum yapan 5 çok ama çok özel mekândan söz edeceğiz. Şimdi arkanıza yaslanın, hazırsanız Bodrum’a gidiyoruz.

1- Soğan Sarımsak

Soğan Sarımsak

[ Resim – Foursquare ]

Gümüşlük Plajı’nda bulunan Soğan Sarımsak, sıcak ortamıyla dikkatlerden kaçmıyor. Bodrum’u Bodrum yapan ender adreslerden biri olduğunu söylememiz mümkün. Pancar salatası ve humusu ile rakiplerine fark atan Soğan Sarımsak, Vedat Milor’un da favorileri arasında yer alıyor. Galiba mekânın ne kadar kaliteli olduğunu son söylediğimizle beraber daha iyi anladınız öyle değil mi?

Adres: Gümüşlük Yalısı, Gümüşlük, Bodrum, Türkiye

2- Asmalı Çardak

Asmalı Çardak

[ Resim – Foursquare ]

Bodrum’da yemek deyince akla hep organik yiyecekler gelir. Bu doğrultuda sizlere Bodrum’un en doğal ve en güzel kahvaltı mekânını tanıtacağız. Asmalı Çardak, tüm mahsulleri kendi bahçesinde yetiştirilen bir kahvaltı salonu olarak biliniyor. Yediğiniz her lokmadan o kadar zevk alacaksınız ki kendinizi kahvaltı yapmak yerine sanat değeri yüksek bir tablo yapıyormuşçasına mutlu hissedeceksiniz.

Adres: Merkez Mahallesi, Kayacık Caddesi, No: 52 Yalıkavak, 48400 Bodrum, Türkiye

3- Limon Gümüşlük Cafe

Limon Gümüşlük Cafe

[ Resim – Foursquare ]

Şimdi de manzarasına aşık olacağınız Limon Gümüşlük Cafe’deyiz. Muhteşem bir manzaraya karşı en az manzara kadar muhteşem kahvaltılıkları deneme fırsatınızın olacağı Limon Gümüşlük Cafe’de her şey dört dörtlük. Taze zeytinler, lokum kıvamında peynir çeşitleri ve yüzde yüz doğal reçelleriyle hayranı olacağınız bir mekân olduğunu söyleyebiliriz. Biran önce sabah olsun da bir daha gelelim dedirtecek bir yer.

Adres: Karakaya Mahallesi, Kardak Caddesi, 10. Yıl Sokak, No:7, Bodrum, Muğla, Türkiye

4- Mimoza

Mimoza

[ Resim – Foursquare ]

Doğayla iç içe bir mekân olan Mimoza, adı kadar güzel bir yer. Özellikle akşam yemeklerinde mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Midye dolması, standardın çok üzerinde; ayrıca karidesli peynirli salatası da hafızanızda uzun süre yer edinecek cinsten. Kısacası yolunuz Bodrum’a düşmüşken es geçmemeniz adreslerden biri diyebiliriz.

Adres: Gümüşlük Yalı Mevkii, Bodrum, Muğla, Türkiye

5- Kocadon Restaurant

Kocadon Restaurant

[ Resim – Foursquare ]

Şimdi de soluğu 30 yıla yakın tarihiyle görenleri kendine hayran bırakan mekânlardan birinde, Kocadon Restaurant’ta alıyoruz. Kocadon Restaurant’tan hünkâr beğendi ve enginar salata yemeden sakın kalkayım demeyin, aksi takdirde çok ama çok pişman olursunuz. Zengin menüsü ile müptelası olacağınız adreslerden biri olduğunu söylemezsek olmaz.

Adres: Eskiçeşme Mahallesi, Neyzen Teyfik Caddesi, Saray Sokak, No: 1, Bodrum, Muğla, Türkiye

 

 

Facebook Yorum

X