İstanbul’da Salata Yiyebileceğiniz En Leziz 5 Mekan

İstanbul’da Salata Yiyebileceğiniz En Leziz 5 Mekan

‘’Ben öyle her şeyi yiyemem, hem zaten rejimdeyim.  Ağır yemekler bana da ağır gelir.’’ diyenler için dopdolu bir listemiz var. Düşük kalorili bu listenin birçoğunuzun kurtuluşu olacağını şimdiden kestirmek hiç de zor değil. İşte size İstanbul’da salata ve diğer diyet yiyecekleri bulabileceğiniz 5 muhteşem mekân.

1- Kantin – Nişantaşı

Kantin – Nişantaşı

[ Resim – Foursquare ]

Listemize Nişantaşı’nın en ünlü salata mekânıyla başlıyoruz. Birçoğunuz adını daha önce duymuşsunuzdur; fakat bu özel mekânı bir kez daha tanıtmakta fayda var diye düşünüyoruz. Çoban salatasından bezelye salatasına, mantarlı salatadan brokoli çorbasına kadar düşük kalorili yüksek lezzetli birçok yiyeceğin ana diyarı Kantin, Nişantaşı’nda çok elit bir mekân olarak konuklarını ağırlıyor. Siz de bu lezzetten mahrum kalmak istemiyorsanız Kantin’e mutlaka uğrayın deriz.

Adres: Valikonağı Caddesi, Akkavak Sokak, No:30 Teşvikiye, Şişli, İstanbul

2- Lokanta Maya – Beyoğlu

Lokanta Maya – Beyoğlu

[ Resim – Foursquare ]

Mekân, ülkemizin en ünlü şeflerinden Didem Şenol’a ait. Sadece bu ayrıntı bile Lokanta Maya’ya uğramanız için yeterli. Lokanta Maya’ya uğradığınızda ahtapotlu salatayı denemeden mekândan ayrılmayın. Bu eşsiz lezzeti bir kez deneyin ve sonra olacakları kendiniz görün. ‘’Ahtapot mu? Hayatta yemem.’’ diyen arkadaşlar, lütfen bunu bir yere not etin ve Lokanta Maya’da ahtapotlu salata yedikten sonra bir daha konuşun.

Adres: Kemankeş Caddesi, No:35A Karaköy, 34420 Beyoğlu, Türkiye

3- Bi Nevi – Beyoğlu

Bi Nevi – Beyoğlu

[ Resim – Foursquare ]

Diyetteyken yediğiniz yemeklerden zevk almıyor ya da tam olarak doymadığınızdan mı şikâyet ediyorsunuz. Öyleyse Bi Nevi tam da size göre bir mekân. Pancar burgerden humusa, kabak spagettiden nohutlu çorbaya kadar birçok özel lezzetiyle adını duyurmayı başaran Bi Nevi, bu işin İstanbul’daki erbaplarından biri. Bu kaloride bu lezzeti yakalamak, herkesin harcı değil.

Adres: Kemankeş Mahallesi, Necatibey Caddesi, Karanlık Fırın Sokak, No:5-A, İstanbul, Türkiye

4- Da Mario – Kadıköy

Da Mario – Kadıköy

[ Resim – Foursquare ]

Da Mario’nun harika lezzetlerle ün kazanmış bir restoran olduğunu biliyoruz. Peki, bu özel mekânda birbirinden güzel salataların yapıldığını da biliyor muydunuz? ‘’Hayır’’ dediğinizi duyar gibiyiz. Öyleyse Da Mario’ya bir dahaki gidişinizde diyet yemeklerine de bir göz atın deriz. Somon salatası ve mantarlı börülce, bu mekânda sizlere önerebileceğimiz öncü lezzetler arasında yer alıyor.

Adres: Fener Kalamış Caddesi, Fenerbahçe Mahallesi, No:40 Wyndham Hotel Kadıköy İstanbul (Kalamış Caddesi), Kadıköy, İstanbul

5- Plus Kitchen – Şişli

Plus Kitchen – Şişli

[Resim Pluskitchen.com.tr]

Plus Kitchen, listemizin sonunda yer alsa da özellikle dikkat çekmek adına sona sakladığımız bir mekân. Organik malzemeler kullanılarak hazırlanan salatalar, sandviçler, çorbalar ve yemekler gerçekten de muhteşem ötesi. Tam tahıllı ekmekleri de bir o kadar lezzetli diyebiliriz. Yiyeceğinden içeceğine, hatta baharatlarına kadar her şey yüzde yüz organik.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak, No: 31, Şişli, İstanbul, Türkiye

Facebook Yorum

X