İyi Ki Anadolu Yakasındayım Dedirtecek 5 Özel Mekan

İyi Ki Anadolu Yakasındayım Dedirtecek 5 Özel Mekan

Anadolu Yakası, İstanbul’un lezzet açısından Avrupa’yı sollayan yakası olarak bilinir. İşte sizlere iyi ki Anadolu Yakası’ndayım dedirtecek 5 harika mekân. Bu mekânları gidip gördükten sonra tamamının müptelası olacaksınız.

1- Rotisserie Noir – Kadıköy

Rotisserie Noir – Kadıköy

[ Resim – Foursquare ]

Rotisserie Noir, klasik et restoranlarından farklı bir mekân. Rotisserie isimli Fransız yapımı özel bir makineyle pişirilen özel etler, damak zevkinizi fethetmeyi başaracak cinsten. Etin içi sulu, dışı ise adeta lokum gibi kalıyor. Kısacası Rotisserie Noir’de yiyeceğiniz etlerin tadı tek kelime ile ‘’mükemmel’’ denecek cinsten.

Adres: Bostancı Mahallesi, Bağdat Caddesi, No:460, Kadıköy, İstanbul

2- Lacivert Restaurant – Anadolu Hisarı

Lacivert Restaurant – Anadolu Hisarı

[ Resim – Foursquare ]

Şimdi sizlere ‘’İşte budur be! ‘’ dedirtecek bir mekândan söz edeceğiz. Birçok kişinin adına aşina olduğu Lacivert Restaurant, Anadolu Hisarı’nda bulunuyor. Özel gün ve geceler için gerçekten sıra dışı bir mekân olduğunu söylememizde fayda var. Kahvaltılarıyla nam salmış olan Lacivert Restaurant, brunch seçenekleriyle ön plana çıkıyor.

Adres: Körfez Caddesi, No:57/A Anadoluhisarı, İstanbul

3- The Crepe Escape – Kadıköy

 The Crepe Escape – Kadıköy

[ Resim – Foursquare ]

Krep denince Kadıköy’de ilk akla gelen adreslerden birinde, The Crepe Escape’deyiz. Tatlı ve tuzlu krep çeşitleriyle daha uzun süre gündemde kalacağı kesin olan bu mekân, arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle birlikte muhteşem lezzetlerin tadına varmanızı sağlayacak. Dekoratif anlamda sadece Kadıköy’ün değil, tüm İstanbul’un en iyilerinden diyebiliriz. Onlarca farklı krep çeşidinden gönlünüzden geçeni tercih edebilir, aşkla yemeye başlayabilirsiniz.

Adres: Hamiyet Yüceses Sokak, No.9/A (Sahile inen Noter sokak), Bağdat Caddesi, İstanbul, Türkiye

4- İsmet Baba Restaurant – Üsküdar

İsmet Baba Restaurant – Üsküdar

[ Resim – Foursquare ]

Kuzguncuk’ta bulunan İsmet Baba Restaurant, adıyla nam salmış bir mekân. Rakı-balık denince Anadolu Yakası’nın en iyilerinden biri olduğu şüphesiz bir gerçek. Zamanında Can Yücel ve Nazım Hikmet’in dahi uğramadan etmediği bir mekânmış, gerisini siz düşünün.

Adres: Kuzguncuk Mahallesi, Çarşı Caddesi, No 1/A, Üsküdar, İstanbul, Türkiye

5- İoki Sushi Bar & Japanese Restaurant – Üsküdar

İoki Sushi Bar & Japanese Restaurant – Üsküdar

[ Resim – Foursquare ]

İoki Sushi Bar & Japanese Restaurant, Uzakdoğu kültürünün ülkemizdeki en önemli temsilcileri arasında yer alıyor. Daha önce hiç denemediğiniz lezzetleri ilk defa İoki Sushi Bar & Japanese Restaurant’ta tatma şansına sahipsiniz. Sushi Tornado, Karides Tempura ve Noodle çeşitleriyle rüştünü ispatladığını söylememiz mümkün. Anadolu Yakası’ndaysanız muhakkak uğrayın derim.

Adres: Kandilli Mahallesi, Kandilli Caddesi, No 11/A, Üsküdar, İstanbul, Türkiye

 

Facebook Yorum

X