Kahvesiz Yapamayanlar İçin En Sıcak 5 Kahveci

Kahvesiz Yapamayanlar İçin En  Sıcak 5 Kahveci

Kahve, Osmanlı’dan günümüze kalan en özel lezzetlerden biridir. Kokusuyla, tadıyla, yanında sunulan ikramlarıyla ve elbette hoş sohbetleri tamamlayıcı etkisiyle öne çıkan kahve, aynı zamanda önemli bir kültür mirası. Sizlere İstanbul’un en iyi ve en yeni 5 kahvecisini sunmaktan büyük keyif aldığımızı söyleyebiliriz. İşte karşınızda İstanbul’un en yeni 5 kahvecisi.

1- Plethora Coffee – Fenerbahçe

Plethora Coffee – Fenerbahçe

[ Resim – Foursquare ]

Fenerbahçe’nin yeni ve en elit mekânlarından biri olan Plethora Coffee, her vakitte güzel bir kahve içmek için uğrayabileceğiniz adreslerden biri. Dünyanın farklı bölgelerinden gelen kahveleriyle nam salan Plethora Coffee Fenerbahçe, şık tasarımıyla da ön plana çıkıyor. Yolunuz Fenerbahçe’ye düştüğünde mola verebileceğiniz özel bir adres olduğunu söylememizde fayda var.

Adres: Fenerbahce Mahallesi, Fener Kalamış Caddesi, No:92-94/7, Kadıköy / İstanbul, Türkiye

2- Tea or Coffee – Cihangir

Tea or Coffee - Cihangir

[ Resim – Foursquare ]

Tea or Coffee Cihangir, çiçeği burnunda bir mekân. Kışın kitabınızı okuyup dinlenebileceğiniz, yazın güzel havanın tadını çıkarabileceğiniz ortamıyla ön plana çıkıyor. Harika kahveler ve özel demleme çaylarıyla adından uzun süre söz ettireceğe benziyor. Olur da Cihangir’e yolunuz düşerse Tea or Coffee tavsiyemizi hatırlayın ve bu sakin, hoş ve sıcak ortamda bulunun. Eminiz Tea or Coffee Cihangir’i siz de çok seveceksiniz.

Adres: Oba Sokak, No:17/A Cihangir Mahallesi, Beyoğlu, 34433 İstanbul, Türkiye

3- Sixty Beans – Nişantaşı

Sixty Beans – Nişantaşı

[ Resim – Foursquare ]

Nişantaşı’nın yeni kahve noktalarından biri olan Sixty Beans, piyasaya son derece iddialı bir giriş yaptı. Eşsiz kahve çeşitlerinin yanı sıra krepleri, tatlıları ve pastalarıyla da fark yaratıyor. Sixty Beans Nişantaşı’nda özellikle Mocha, Cafe Latte ve Americano’yu denemenizi öneririz. Kahvenizin yanında sunulacak ek lezzetlerle beraber doyumsuz bir şölen yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Adres: Nişantaşı Ihlamur Yolu Sokak, No:23/A Nişantaşı, İstanbul 34365

4- Coffee Craft – Suadiye

Coffee Craft – Suadiye

[ Resim – Foursquare ]

Şimdi sizlere yolunuz Suadiye’ye düştüğünde mola verebileceğiniz harika bir kahve mekânını tanıtacağız. Tasarımı ve sıcakkanlı çalışanlarıyla kısa süre içerisinde büyük ses getiren Coffee Craft Suadiye, sadece kahveleriyle değil diğer içecek ve yiyecekleriyle de oldukça beğeniliyor. Menü zenginliği sayesinde dilediğiniz her şeyi yiyip içebileceğiniz çok özel bir mekân.

5- GooGoo Coffee – Caddebostan

GooGoo Coffee – Caddebostan

[ Resim – Foursquare ]

Şimdi de sizlere keyifli hafta sonu gezmeleri için özel bir kahve noktasından söz edeceğiz. GooGoo Coffee, Caddebostan’a ayrı bir hava katan adreslerden biri. Özellikle şu sıralar kahveleri kadar özel ikramlarıyla da sansasyonel bir çizgi yakalayan GooGoo Coffee Caddebostan, arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle birlikte güzel vakit geçirebileceğiniz bir mekan.

 

Facebook Yorum

X