Kokoreç Yemek İsteyenler İçin Gidilmesi Gereken 5 Mekan

Kokoreç Yemek İsteyenler İçin Gidilmesi Gereken 5 Mekan

Kokoreç, Türk mutfağının en özel lezzetlerinden biridir. Yaz kış fark etmeksizin yenilebilecek en enfes tatlardan biri olan kokoreç, öyle her yerde yenilmez. Temizliğin ve titizliğin şart olduğu kokorecin gerçek tadına varmak istiyorsanız bu 5 özel mekânı hafızanıza kazımalısınız. İşte size her gittiğinizde kokorece bir daha aşık olacağınız 5 harika kokoreç mekanı.

1- Çengelköy Kokoreççisi – Çengelköy

Çengelköy Kokoreççisi – Çengelköy

[ Resim – Foursquare ]

Konu başlığını görünce listede kesin Çengelköy Kokoreççisi vardır diyenleri bir tarafa alabilir miyiz? Sizleri gerçekten tebrik ederiz; demek ki ağzınızın tadını gerçekten biliyorsunuz. Sırf Çengelköy Kokoreççisi’nde kokoreç yemek için uzun yollardan gelenlerin halini bu özel mekânda kokorecin tadına vardıktan sonra çok iyi anlayacaksınız. Çengelköy Kokoreççisi, bu işin ustaca yapıldığı nadir kokoreççilerden biri, bu yüzden mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Adres: Halk Caddesi, No:15 Çengelköy, Üsküdar, İstanbul, Türkiye

2- Güneş Kokoreç – Üsküdar

Güneş Kokoreç – Üsküdar

[ Resim – Foursquare ]

Sıra geldi Üsküdar’ın en özel kokoreç mekânlarından birine. Tahmin edebileceğiniz üzere Güneş Kokoreç’ten söz ediyoruz. Yılların eskitemediği bu hoş mekânda bir yandan kokorecinizi yerken diğer yandan arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle beraber sohbet edebilirsiniz. Yanında buz gibi bir ayranla adeta bir lokuma bürünen kokoreçleri gerçekten denemeye değer.

Adres: Balaban Caddesi, No:35, Üsküdar, İstanbul

3- Şampiyon Kokoreç – Beyoğlu

Şampiyon Kokoreç – Beyoğlu

[ Resim – Foursquare ]

Sıra, kokoreçle arası olmayanların dahi sıkça duyduğu bir ismi bir kez daha tanıtmaya geldi. Türkiye’de kokoreç dendi mi akla ilk olarak Şampiyon Kokoreç gelir. Özellikle ‘’Kokoreç yiyeceğim mekânda temizliğe dikkat ederim, arkadaş.’’ diyenlerin müdavimi olacakları bir mekân. Kokoreçleri kadar midye tavaları da bir harika. Arkadaşlarınızla birlikte güzel bir Beyoğlu gezmesinden önce muhakkak mola vermeniz gereken bir mekân olduğunu söyleyebiliriz.

Adres: Balık Pazarı, Sahne Sokak, No:3/B-C Beyoğlu, İstanbul, Türkiye

4- Reks Büfe – Kadıköy

Reks Büfe – Kadıköy

[ Resim – Foursquare ]

Samimi olmak gerekirse yediğim en güzel kokorecin burada olduğunu söyleyebilirim. Tadına doyamayacağınız, yedikçe yiyeceğiniz ender adreslerden biri. Kokoreci sevmeyen bir arkadaşınız varsa onu mutlaka Reks Büfe’ye götürün ve bu gezinin sonunda kokoreçle ilgili görüşlerini yeniden alın. Görün bakın kokoreç sevmeyen arkadaşınız bile Reks Büfe’de yediği kokoreçten sonra bu lezzetin müptelası olacak.

Adres: Caferağa Mahallesi, Kadife Sokak, No:10 Kadıköy, İstanbul, Türkiye

5- Kral Kokoreç – Fatih

Kral Kokoreç – Fatih

[ Resim – Foursquare ]

Şimdi de soluğu Fatih’in en ünlü adreslerinden birinde, Kral Kokoreç’te alıyoruz. Nar gibi kızaran kokoreçleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Bazen bu eşsiz lezzeti tatmaya gelen çok sayıda kişi sebebiyle sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak ne var ki saatlerce beklenecek bir lezzete sahip olduğunu söylememiz gerekir. Kral Kokoreç, bu işi layıkıyla yapan ender adreslerden biridir.

Adres: Hobyar Mahallesi, Büyük PTT Caddesi, No:54 Fatih, İstanbul, Türkiye

 

 

 

Facebook Yorum

X