Parmaklarınızı Yedirecek En İyi 5 İstanbul Köftecisi

Parmaklarınızı Yedirecek En İyi 5 İstanbul Köftecisi

Parmaklarınızı Yediricek En İyi 5 İstanbul Köftecisi

Köfte, günlük lezzetler arasında en ideal seçeneklerden biridir. İster ekmek arası olsun, ister yanında piyaz ikramıyla porsiyon şeklinde olsun köftenin her çeşidi bir harikadır. Sizler için İstanbul’da köfte lezzetini yaşayabileceğiniz en iyi 5 mekânı belirledik. Bu mekânlarda köfte yedikten sonra damak zevkinizde çok büyük değişimler yaşanacak. Bir köfteyle ne kadar fark yaratılabilir ki? diyorsanız sizin için önerdiğimiz mekanlardan birine uğrayın ve bu sözünüzü yeniden gözden geçirin.

1- Meşhur Filibe Köftecisi – Fatih

Meşhur Filibe Köftecisi - Fatih

[ Resim – Foursquare ]

1893’den günümüze kadar uzanan yolculukta bizlere harika lezzetler sunan Meşhur Filibe Köftecisi, muhakkak uğramanız gereken mekânlardan biri. Sıcak ve salaş ortamıyla gönüllerde taht kuran Meşhur Filibe Köftecisi’nde köfte yedikten sonra köfteye bakış açınız değişecek. Köftenin öğün geçiştirmek için bir seçenek değil, tek başına bir şaheser olduğunu siz de göreceksiniz. Biber, domates ve piyaz ikramlarıyla muhteşem bir kombin oluşturan Filibe köftesi, uzun süre hafızanızda yer edinecek.

Adres: Hocapaşa Mahallesi, Ankara Caddesi, No:34 34110 Fatih, İstanbul

2- Köfteci Ali Baba – Arnavutköy

Köfteci Ali Baba – Arnavutköy

[ Resim – Foursquare ]

Köfte ve İstanbul kelimelerinin bir arada olduğu her yerde Köfteci Ali Baba’dan da söz etmek gerekir. Muhteşem köftesi ve özel ikramlarıyla adından söz ettiren Köfteci Ali Baba, Arnavutköy’ün ve İstanbul’un en özel köfte mekânlarından biri. Köfteci Ali Baba’da köftenizi ister ekmek arası, ister porsiyon olarak yiyebilirsiniz. Ayrıca köfte yanında sunulan piyazı da dillere destan diyebiliriz.

Adres: Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Bebek Caddesi, No: 69 –  Beşiktaş / İstanbul, Türkiye

3- Ekspres İnegöl Köftecisi – Kadıköy

Ekspres İnegöl Köftecisi – Kadıköy

[ Resim – Foursquare ]

Şimdiki durağımız Kadıköy’ün en eşsiz adreslerinden biri olan Ekspres İnegöl Köftecisi. İnegöl Köfte ve Kaşarlı Köfte menüleriyle adını duyuran bu özel mekânda köfte yemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Köfte yanında sunulan patates kızartması, biber, domates ve piyazı da denemeye değer. Ayrıca köftenizi yedikten sonra tatlınızı da yine bu mekânda yiyebilirsiniz.

Adres: Caferağa Mahallesi, Muvakkithane Caddesi, No 13/A, Kadıköy – İstanbul, Türkiye

4- Namlı Rumeli Köftecisi – Sirkeci

Namlı Rumeli Köftecisi – Sirkeci

[ Resim – Foursquare ]

Namlı Rumeli Köftecisi, İstanbul’un en ünlü köfte adreslerinden biri olarak biliniyor. Adı kadar tadıyla da fark yaratan Namlı Rumeli Köftecisi, sunum olarak da oldukça özel bir mekân. Sofranızı süsleyecek muhteşem köftesi ve piyazıyla tam bir lezzet şölenine tanıklık edeceksiniz. Taze köftelerini denemeye başladıktan sonra adeta doymak bilmeyeceksiniz. Köftenin ardından muhteşem bir irmik tatlısı ile bu lezzet şölenini sonlandırabilirsiniz.

Adres: Ankara Caddesi, Hocapaşa Sokak, No:9-11 Sirkeci / İstanbul, Türkiye

5- Tarihi Merkez Efendi Köftecisi – Zeytinburnu

Tarihi Merkez Efendi Köftecisi – Zeytinburnu

[ Resim – Foursquare ]

Köfte denince İstanbul’da ilk akla gelen adreslerden biri olan Tarihi Merkez Efendi Köftecisi, bu yazımızda da kendine yer buluyor. ‘’İşte köfte budur.’’ diyebileceğiniz bir mekân arıyorsanız Tarihi Merkez Efendi Köftecisi tam da size göre. Sevdiklerinizle beraber bir yandan size özel hazırlanan lezzetlerin tadına bakarken bir yandan da hoş sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Kalitenin ve lezzetin adı Tarihi Merkez Efendi Köftecisi, Zeytinburnu’nda siz değerli konuklarını ağırlamayı bekliyor.

Adres: Merkez Efendi Caddesi, Dere Sokak, No:14 Zeytinburnu / İstanbul, Türkiye

Facebook Yorum

X