Pizza Severler İçin Gidilmesi Gereken 5 Pizzacı

Pizza Severler İçin Gidilmesi Gereken 5 Pizzacı

Pizza, İtalyan topraklarından dünyaya yayılan en önemli lezzetlerden biridir. Özellikle öğle öğünü için yenebilecek en güzel tatlardan biri olduğu bilinen bir gerçek. Sizler için İstanbul’da bulunan en iyi 5 pizza mekânını bir araya getirdik.

1- Miss Pizza – Cihangir

Miss Pizza – Cihangir

[resim misspizza.com.tr ]

İstanbul’un en iyi 5 pizza mekânını tanıtmaya Miss Pizza’dan başlıyoruz. Kendine has pizza çeşitleriyle büyük beğeni toplayan Miss Pizza, Cihangir’de bulunuyor. Her öğün yiyebileceğiniz farklı tarzda pizzalar için Miss Pizza’ya uğramanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle Pizza Funghi’yi denemenizi şiddetle öneririz.

Adres: Kılıçali Paşa Mahallesi, Havyar Sokak, 7 34430 İstanbul, Türkiye

2- Pizano Pizzeria – Ortaköy

Pizano Pizzeria – Ortaköy

[ Resim – Foursquare ]

Pizano Pizzeria, Ortaköy’ün en ünlü mekânlarından biri olarak tanınıyor. Özel sunumları ile anneleri dahi kıskandıran Pizano Pizzeria, farkı yaşamak isteyenler için birebir. Arkadaşlarınızla beraber güzel bir öğle yemeği yemek istiyorsanız Pizano Pizzeria’nın ideal bir adres olacağını söyleyebiliriz. Bu eşsiz mekânda Solo Carne pizzasını denemenizi öneririz.

Adres: Eski Bahçe Sokak, No:17/A Ortaköy (Dereboyu Caddesi), Beşiktaş, İstanbul

3- Piola Pizza – Esentepe

Piola Pizza – Esentepe

[ Resim – Foursquare ]

İncecik hamuru, bol malzemesi ve sıra dışı tadıyla dillere destan Pizza Houston’ın yapıldığı Piola Pizza, Esentepe’de bulunuyor. Özellikle gençlerin rağbet gösterdiği bir adres olan Piola Pizza, ününü her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Yolunuz düşerse mutlaka Piola Pizza’ya uğramanızı tavsiye ederiz.

Adres: Yıldız Posta Caddesi, No: 29, Esentepe (Point Hotel Barbaros), Şişli, İstanbul – Türkiye

4- Vapiano Pizza – Suadiye/Kadıköy

Vapiano Pizza – Suadiye/Kadıköy

[ Resim – Foursquare ]

Bol malzemeleri ve İtalyan mutfağından esintileriyle ün kazanan Vapiano Pizza, Suadiye’de bulunuyor. Özel sunumu ve soslarıyla adından daha uzun süre söz ettireceğe benzeyen Vapiano Pizza’da özellikle Pizza Bruschetta’yı denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Selim Ragıp Emeç Sokak, No:4 Suadiye (Yazanlar Sokak), İstanbul, Türkiye

5- Bafetto Pizza – Bağdat Caddesi

Bafetto Pizza – Bağdat Caddesi

[ Resim – Foursquare ]

Sıra geldi Caddebostan’ın en ünlü Pizzacısını tanıtmaya. İtalyan restoranı olarak kurulduğu günden bu yana müthiş lezzetler sunan Bafetto Pizza, dünya mutfağını sofranıza taşıyor. Yanında buz gibi kolayla tadabileceğiniz enfes pizzaların yapıldığı Bafetto Pizza, Caddebostan’da.

Adres: Bağdat Caddesi, 384/B Şaşkınbakkal, İstanbul, Türkiye

 

 

 

Facebook Yorum

X