Sevgilinizle Birlikte Gidebileceğiniz 5 Muhteşem Mekan

Sevgilinizle Birlikte Gidebileceğiniz 5 Muhteşem Mekan

Sevgilinizle Birlikte Gidebileceğiniz 5 Muhteşem Mekan

İstanbul’da kalabalıktan ve kargaşadan uzak mekanlar, daima büyük ilgi görmüştür. Özellikle sevgilinizle birlikte gidebileceğiniz bu mekanların sizin için apayrı bir yeri olsa gerek. Bu düşünce ile İstanbul’da sevgilinizle birlikte gidebileceğiniz 5 muhteşem adresi tek bir çatı altında topladık.

1- Private Reason – Bebek, Beşiktaş

Private Reason – Bebek, Beşiktaş

[ Resim – Foursquare ]

Bebek’in yeni adreslerinden biri olan Private Reason, sevgilinizle birlikte hoş vakit geçirebileceğiniz oldukça elit bir mekan. Tatlıları, özel ikramları, pastaları ve meyve sularıyla Bebek’te piyasa yapmayı başardığını söyleyebiliriz. Özellikle nar suyunu muhakkak denemelisiniz.

Adres: Bebek Mahallesi, Cevdet Pasa Caddesi, Bağarası Sokak, No:2/A Bebek, İstanbul, Türkiye

2- DRAFT – Caddebostan, Kadıköy

DRAFT – Caddebostan, Kadıköy

[ Resim – Foursquare ]

Sıra geldi sevgilinizle beraber bir lezzet şölenine tanıklık etmeye. Harika etleri ve soslarıyla nam salan DRAFT, Caddebostan’ın trend mekanlarından biri olarak lanse ediliyor. Sevgilinizle beraber biranızı yudumlamak ve hoş sohbetler gerçekleştirmek için birebir. Ayrıca karidesleri, patates cipsleri ve nachosları da bir harika.

Adres: Caddebostan Mahallesi, Bağdat Caddesi, No: 349, Kadıköy, İstanbul / Türkiye

3- Fahriye Cafe – Kadıköy

Fahriye Cafe – Kadıköy

[ Resim – Foursquare ]

Nostalji severler için harika bir adres olduğunu belirtmemizde fayda var. Fahriye Cafe Kadıköy, kendine has tasarımı ve şıklığıyla ön plana çıkıyor. Yiyecekleri ise tek kelimeyle harika. Fırında mantı, cevizli ve tarçınlı kek, biber dolması, ilk akla gelen lezzetleri arasında yer alıyor. Kahvesi de içmeye değer.

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Leylek Sokak, No 3/A, Kadıköy, İstanbul

4- Kronotrop – Sultanahmet

Kronotrop – Sultanahmet

[ Resim – Foursquare ]

Gideceğim yerin güzel bir bahçesi, hoş kahvesi ve kalitesi olsun diyenler bu tarafa. Sultanahmet’te bulunan Kronotrop, tam da bu hayali kuranlara özel. Özellikle kahve çeşitleriyle adeta olay olan bu mekanda içeceğiniz kahvenin 40 yıl hatırı olur mu bilemeyiz; ama sizi kendine hayran bırakacağının garantisini verebiliriz. Chai tea Latte, Red Eye, Cafe Latte ve Chemex, tavsiye edebileceğimiz en iyi kahvelerinden sadece bazıları.

Adres: Alemdar Mahallesi, Profesör Kazım İsmail Gürkan Caddesi, No: 15, Sultanahmet, İstanbul, Türkiye

5- Kruvasan – Teşvikiye

Kruvasan – Teşvikiye

[ Resim – Foursquare ]

Sevgilinizle buluştuğunuzda illaki tatlı yiyip tatlı konuşmanız gerekiyor. Öyleyse sıradaki sürprizimiz sizler için gelsin. Kruvasan Teşvikiye, tatlılarıyla göz dolduran sıra dışı bir mekan. Adı gibi güzel kruvasanları, acukalısı ve dillere destan kahvaltısıyla mutlaka gidilmesi gereken özel adreslerden biri. Sevgilinizin elini tutun ve ona bugün kendisini harika bir mekâna götüreceğinizi söyleyin. Emin olun siz de o da bundan büyük keyif alacaksınız.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Av. Süreyya Ağaoğlu Sokak, Teşvikiye, İstanbul, Türkiye

Facebook Yorum

X