Teras Barında Açık Havaya Doyacağınız 5 Hit Mekan

Teras Barında Açık Havaya Doyacağınız 5 Hit Mekan

Teras bara sahip mekanlar, İstanbul’da daima hit olmayı başarmıştır. Bu tip mekânların havası daima bir başkadır. Bu düşünceyle teras barında açık havaya doyacağınız 5 sıra dışı İstanbul mekânını sizler için bir araya topladık.

1- Kasa Roof Lounge – Karaköy

Kasa Roof Lounge – Karaköy

[Resim zomato.com]

Açık hava denince İstanbul’da ilk akla gelen adreslerden biri olduğu aşikâr. Özellikle hafta sonları Kasa Roof Lounge’da çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Yanınıza en sevdiğiniz arkadaşlarınızı alın ve tarihi yarımada manzaralı Kasa Roof Lounge’da sonu gelmeyecek sohbetlere başlayın. Kasa Roof Lounge, menüsüyle de adından söz ettiriyor. Harika kokteyller eşliğinde güzel vakit geçirebileceğiniz gözde mekânlardan biri.

Adres: Vault Karaköy, Arap Cami Mahallesi, Bankalar Caddesi, No 5, Beyoğlu, İstanbul, Türkiye

2- Mikla – Beyoğlu

Mikla – Beyoğlu

[ Resim – Foursquare ]

The Marmara Pera Hotel bünyesinde bulunan Mikla, manzarasıyla her kalitedeki mekânı kıskandıracak cinsten. Özellikle kokteylleri tek kelime ile harika. Yiyeceklerine de ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Menüyü açıp gözünüz kapalı seçim yapsanız dahi hayran kalacağınız lezzetler var. Mikla, lezzet açısından tartışmaya kapalı bir mekân.

Adres: The Marmara Pera Hotel, Asmalımescit Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi, No 15, Beyoğlu, İstanbul, Türkiye

3- Le Fumoir – Galata

Le Fumoir – Galata

[ Resim – Foursquare ]

Biri romantizm mi dedi? Alın size İstanbul’un en romantik mekânlarından biri, karşınızda tüm ihtişamı ve kalitesiyle Le Fumoir. Fransız restoranı olarak adlandırabileceğimiz bu eşsiz mekân, Georges Hotel’in teras katında hizmet veriyor. Sevgilinizle ya da eşinizle romantik bir gün ya da gece geçirmek için üzerine yok.

Adres: Serdar-ı Ekrem Sokak, Georges Hotel Galata, No:24 Galata, İstanbul, Türkiye

4- Ravouna 1906 – Beyoğlu

Ravouna 1906 – Beyoğlu

[ Resim – Foursquare ]

Boğaz manzaralı teras restoran barlar arasında en iyilerden biri diyebiliriz. Beyoğlu’nun yükselen devlerinden biri olan Ravouna 1906, uzun yıllar tahtını kimseye kaptırmayacağa benziyor. Arkadaşlarınızla, ailenizle veya sevdiklerinizle birlikte muhteşem bir gün geçirmek istiyorsanız soluğu Ravouna 1906’da alın deriz.

Adres: İstiklal Caddesi, No:201, 34433 İstanbul, Türkiye

 

5- Zelda Zonk – Karaköy

Zelda Zonk – Karaköy

[ Resim – Foursquare ]

Bu mekân hakkında fikrinizin olması için sadece yukarıdaki resme bakmanız yeterli. Fazla söze gerek dahi yok. Kim resimde kadehi tutan bayanın yerinde olmak istemez ki? Manzarasıyla tarz yaratan Zelda Zonk, Karaköy’ün en ünlü mekanlarından biri olarak gün geçtikçe adından daha sık söz ettirmeye devam ediyor. Gradiva Hotel’in üst katında yer alan bu sıra dışı mekân, sizi kendine hayran bırakacak.

Adres: Gradiva Hotel (Bankalar Caddesi, No:2/1 Karaköy, Beyoğlu), 34420 İstanbul, Türkiye

 

Facebook Yorum

X