Gıdaların Makyaj ile İlişkilendirildiği 6 Şaşırtıcı Olay

Gıdaların Makyaj ile İlişkilendirildiği 6 Şaşırtıcı Olay

Bunları yiyor muyum yoksa yüzüme mi koyuyorum?

Çünkü yiyecekler çok sevimli ve siz de öylesiniz!Her makyaj yapan birey çok iyi bilir ki kozmetikler çok pahalı olabiliyor ve çok hızlı tükenebiliyor. Ruj, göz kalemi, rimel, allık, fondöten… Bir tırnağınızın tek bir boyasını değiştirmek bile çok fazla gidere neden olabilir. Sonuç olarak birçok güzellik sever bu abiye gönül yarasını önleyebilmek için kendi makyaj ürünlerini yaratmaya başladılar.Ancak suni ürünlere sınırlı erişim nedeniyle büyük kozmetik şirketleri kendi alternatif formüllerini kullanıyorlar, bazıları ise daha alternatif içeriklere başvurmaktadır. İşte umutsuz zamanlarda lezzetli önlemler alabileceğiniz güzellik ürünleri için yeniden amaçlanan yenilebilinir bazı gıdalar hemen aşağıdadır.

Rimel olarak Oreo

Rimel olarak Oreo

Biraz topaklı oluyor ve şeker gözleri yakıyor ama hey, işe yarıyor mu?Bu yılın başlarında YouTube makyaj gurusu Katharine Ward onu takip edenlere Oreo kurabiyelerini biraz su ve boya ile karıştırarak nasıl rimel yapılabileceğini gösterdi.Ward ayrıca M&Mleri kullanarak göz kalemi, Starburstlardan ruj ve Sour Patch Kids ve Nutella kullanarak dudak kremi yapımından da sorumlu kişidir. İşte bu güzelliğin bedeli demektir, en azından öyle sanıyorum. Ama hey, makyajınız bomba gibi görünecek!

Yabanmersini Göz Farınız Oluyor

Yabanmersini Göz Farınız Oluyor

Birçok açıdan biraz tartışmalı.Yabanmersininin derin mor bir rengi vardır ve göz farınızdaki gölge olmaya yetecek kadar da canlıdır. Bu yüzden niçin güzellik uğruna bundan yararlanmayasınız ki? Bir kap içerisinde biraz yabanmersinini ezin, göz kapaklarınızın üzerine uygulayın ve artık dışarı çıkmak için hazırsınız. Rengin biraz koyu olmasını pek önemsemeyin, her zaman Violet Beauregarde görünümü elde etmeye çalıştığınızı söyleyebilirsiniz.

Kakao Tozu Harika Bir Bronzlaştırıcıdır

Kakao Tozu Harika Bir Bronzlaştırıcıdır

Gerçekten bunların bronzlaştırıcı toplar mı yoksa kakao lokmaları mı olduğunu anlamakta zorlanıyorum.Tuvalet ispirtosu, boş bir kap ve %100 ham kakao tozu ile kendinizin üretebileceği bu yüz tozu ile çok tatlı olacaksınızdır. Hatta içerisine biraz sıcak bir renk oluşturmak ve teninizde güzel bir his hissetmek için tarçın ekleyebilirsiniz.

Patatesler Mat Son Görünümü Sağlayabilir

Patatesler Mat Son Görünümü Sağlayabilir

Patates kafalar her zaman sizin arkanızı kollayacaklardır.Görünüşe bakılırsa çiğ bir patates dilimi alırsanız ve bunu tüm yüzünüze sürerseniz (makyaj yaptıktan sonra) saatlerce sürecek mat bir görünüm elde edersiniz. Bunu Bayan Patates Kafa’ya söylemeyin.

Kool-Aid Saçlarınız, Dudaklarını ve Yanaklarınızda İşe Yarıyor

Kool-Aid Saçlarınız, Dudaklarını ve Yanaklarınızda İşe Yarıyor

Bu köpek yavrusu doğaçlama bir Kool-Aid spa günü için pek istekli görünmüyor.Kool-Aid dilin rengini değiştirdiği için rezil bir üne sahiptir bu yüzden bedenin diğer bölgelerinin de rengini değiştirmek için kullanılması çok doğal olurdu. Eğer bir değişiklik arıyorsanız ama kendinizi de buna adamak istemiyorsanız tozu bir kap içerisinde su ile karıştırabilirsiniz; bu geçici saç boyası için kolay ve alternatif bir yöntemdir. Kool-Aid tozu ayrıca dudak boyası oluşturmak (tatlı çilek dudaklar için) için suyla veya vazelin (kiraz renkli yanaklar için) ile karıştırılabilinir.

Bira Harika Saçlar Yaratır

Bira Harika Saçlar Yaratır

“Biralı şampuan” için 70’lerden gerçek bir reklam. Artık eski zamanlardaki gibi ürün üretemiyorlar!Kim biranın tüketim haricinde başka amaçlarının olabileceğini bilebilirdi ki? Kozmetik amaçlardan, botlara kadar hem de… Görünüşe göre köpüğün içerisindeki malt ve şerbetçiotu saçı güçlendiren proteinler içermektedir. Şu şekillerde kullanabilirsiniz; birayı elma sirkesi ve limon suyu ile karıştırabilirsiniz (yağlı saçı temizlemek için); yumurta ile karıştırabilirsiniz (fazladan güçlendirmek için); bal veya avokado ile kullanabilirsiniz (daha derin durumlarda); veya saçınızı sadece bira ile durulayabilirsiniz. Yağlı saçlara sahip olan insanlar birayı doğrudan şişeden alarak kullanabilirler ama bir tencere içerisinde alkolü ısıtmak saçın kurumasını önleyecektir.

Facebook Yorum

X