Narlar Hakkında Bilmiyor Olabileceğiniz 7 Şey

Narlar Hakkında Bilmiyor Olabileceğiniz 7 Şey

Aslında gerçektende narı yemiyorsunuz, onun tohumlarını yiyorsunuz.Narların her şeye iyi geldiğine dair çok köklü ve uzun soluklu bir ünleri vardır. O kadar çoktur ki Pom Wonderful adlı nar suyu markası Amerikan Ninja Warrior program serisinin sponsorudur. Eğer narların yeni yılda şans getirmesi gerekseydi ve ninja savaşçılar nar suyu içiyorsa bu tamamen büyük bir istisna olmalıdır. Ama her şeyi doğrudan kabul etmeyin ve bu yüzden okumaya devam edin.

Narlar Orijinal Yasaklı Meyve Olabilirler

Narlar Orijinal Yasaklı Meyve Olabilirler

Elmalar değil, kim bilebilir ki? Hiçbir zaman doğruyu öğrenemeyeceğiz.Âdem’in o kader günü bilgi ağacından koparıp da yediği meyve yaygın olarak elma olarak bilinirken bazı bölgelerde yaşayan insanlar bu meyvenin nar olduğunu inanmaktadır.

Latinceye “Bilgi Ağacı” Hatası için Teşekkür Edebilirsiniz

Latinceye "Bilgi Ağacı" Hatası için Teşekkür Edebilirsiniz

Orijinali çeviri esnasında kaybolmuştur.Bir sebepten ötürü orijinal yasaklı meyvenin elma olduğunu düşünüyor olabiliriz çünkü narın Latince çevirisi “birçok tohumları ile birlikte elma”dır. Birkaç çeviriden sonra “birçok tohumları ile birlikte” kısmı gitmiş ve sadece “elma” olmuştur.

Nar Şurubu Bir Zamanlar Nardan Yapılmaktaydı

Nar Şurubu Bir Zamanlar Nardan Yapılmaktaydı

Hızlı bir tarih dersi.Nar şurubu (İngilizce grenadine) günümüzde çoğunlukla şeker şurubundan yapılmaktadır ama bu hep böyle değildi. Bir dakikalığına bizi okumaya devam edin.Narlar eskiden Grenada elmaları olarak bilinirdi. Grenada İspanya’da bir şehirdir ve İspanyolca nar anlamına gelen granada’dan sonra adlandırılmıştır. Bu yüzden nar şurubu (grenadine) Grenada’dan sonra gelmiştir ve adını narlardan almıştır.

Narların Savaşta Parmağı Var

nar-bomba

Her şey aşk ve savaşta adildir.İngilizce el bombası anlamına gelen grenade pomme-grenade olan Fransızca sözcükten gelmektedir ki bu sözcüğün Türkçesi de el bombasıdır. Bu bir tesadüf değildir.El bombaları tasarlanırken narlar düşünülmüştür. El bombalarının içlerinde lezzetli meyve olan narların tanelerine benzeyen minik şarapnel topakları bulunmaktadır.

Narları Boyutlarına Göre Yargılamayın

Narları Boyutlarına Göre Yargılamayın

Boyut değil işlevi önemlidir… Bunu hep duymuşuzdur.Bir narın diğerinden daha büyük olması o narın içerisinde daha çok tane olacağı anlamına gelmemektedir. Birçok nar içerisinde 600’den başlayarak +800’e kadar tane içermektedir.

Olgun Narlar Şaşırtıcı Bir Şekilde Alışılmadı Bir Ses Çıkartır

Olgun Narlar Şaşırtıcı Bir Şekilde Alışılmadı Bir Ses Çıkartır

Narlar hevesli bir hardcore metal dinleyicisidir.Bir narın yenmek için yeterli olgunluğa ulaştığını nasıl anlarsınız? Herhangi birine vurduğunuzda teneke gibi metalik bir ses çıkartırlar. Eğer bu sesi duyarsanız, yumulun.

Narlar Ispanakların Tacını Alabilirler

Narlar Ispanakların Tacını Alabilirler

Temel Reis narı (İngilizce pomegranate) hecelerine ayırmakta zorlanabilirdi.Ne yazık ki Temel Reis için her iki yiyecek de sağlığa çok faydalı da olsa konservelenmiş nar ıspanak kadar kullanışlı değildir.C, K vitamini, folat ve lif içermesinin yanı sıra narlar ayrıca serbest radikalleri öldüren üç çeşit antioksidan polifenol de içermektedir ki bunlar kanseri önlemenin yanı sıra bedeninizi de sağlıklı tutmaktadır.

Facebook Yorum

X