Hem Lezzetli Hem Sağlıklı 9 Enfes Salata Tarifi

Hem Lezzetli Hem Sağlıklı 9 Enfes Salata Tarifi

Bayat ekmek deyip geçmeyin:  Panzanella Salatası

Adıda Tadıda İtalyan : Panzanella Salatası

Bayat ekmekle ne yapılır diye sorulduğunda, herkesin cevabı belli: Köftee! Belki bugün köfte yapamayacağız size ama bu salatayı bayat ekmekle yapmaya ne dersiniz? Hem de o kadar güzel oluyor ki… Hem doyurucu, hem de lezzetli bir salata olacak bu, başka yolu yok! Rengarenk lezzetlerin arasında ekmekler, beni ye dercesine bana bakarken, bu ısrara kayıtsız kalamayacağım doğrusu.

Bayat ekmekleri değerlendirme methodu: Panzanella Salatası Tarifi

Kuru kuru salata gitmiyor diyorsan: Mantar Salatası

Kalori Hesabı Yapanlara: Mantar Salatası

Çok kültürlü, bol kültürlü bir salata yiyelim de zihnimiz açılsın. Kültür mantarıyla yapacağınız salata ile yeşilliklerime renk ve koku gelsin. Girdiği her şeye nasıl da yeni bir lezzet açısı kazandırıyor hemen. Benim minik mantarlarım, buraya da mı gelmiş? Hoşgelmiş, lezzet getirmiş…

En kültürlü yemek: Mantar salatası tarifi

Minik dokunuşlara bürünmüş salata: Kuru Üzümlü Havuç Salatası

Tatlı Ekşi Severlere: Kuru Üzümlü Havuç Salatası

İçinde marulu yok zeytini yok belki ama çok değişik bir şey var; minik tatlı parçacıklar. Gelip konuvermiş havuçların üzerine vee minik lezzet dokunuşları yaratmış. Canınız tatlı bir şeyler çekiyor ama tatlı yemek istemiyorsanız, bu salata tam sizlik! Havuç dediğin tatlı, üzüm dediğin ondan da tatlı… Eee daha ne olsun, demi ama?

Tatlılar diyarı salatası: Kuru üzümlü havuç salatası tarifi

Yok artık salatası: Pirinç salatası

Pilava Yepyeni Bir Alternatif: Pirinç Salatası

Harbiden de insan görünce bir “Yok artık!!” diyor içinden. Pirinçli salatayı ilk defa yemiştim doğrusu. Pilavdan çıkıp buralara kadar gelmiş, misafirimizi iyi ağırlamak lazımdı dedim ve bir çatal aldım. Aman Allah’ım, o nasıl bir tat öyle! O an fark ettim ki o pilavdan çıkıp gelmemiş, içindekiler pilava misafir gelmiş. Amaan kim kime gelmişse gelmiş, benim ağzıma layık olmuş ya, daha ne!

Yasemin diyarından misafir gelen salata: Pirinç Salatası

Beğendili değil, Beğenildi Patlıcan: Köz patlıcan salatası

Bağımlı Yapar: Közlenmiş Patlıcan Salatası

Beğen butonun olsa, beğenilme sayınla rekorlar kitabına girerdin. Seni beğenmeyen mi var, patlıcanın en anlatılması zor lezzeti! Lezzet ne kadar bolsa anlatılması o kadar güçleşiyormuş, seninle anladım. Kelimeler kifayetsiz kaldı seninle… Al tüm sözcükler senin olsun, sen de bizim ol, olmaz mı?

Çiçeklerin güzeli salataya gelirse: Brokoli Salatası

Enerji Verir : Brokoli Salatası

Kimden bahsettiğimi siz anladınız, şu yeşil meşhur çiçeğimiz yok mu hani… Dalından koparılan bir çiçek solardı ama o başka idi. Sen hem koparılıp hem nasıl bu kadar güzel olmayı başarabildin ki? Valla, helal olsun sana. Seni salataya koyan eller dert görmesin!

Kendine hayran bıraktıran salata: Brokoli salatası tarifi

Lezzetin dibine vurduran salata: Patates Salatası

Kısırda Olsa Yanında : Patates Salatası

Çok lezzetli değil midir ama kendisi? Bu kadar doyurucu bir salata daha tanımıyorum üstüne. Ağzına aldığındaki o dağılışı, o damakta ezilişi yok mu hani… Nasıl da başka bir lezzettir o öyle! Siz de onay verdiniz değil mi bana? Pratik desen pratik, doyurucu desen o özellikte mevcut. Bir salatada aranan her özellik, bu sarı küplerde gizli. Hadi hemen yapmaya başlayalım.

En Lezzetli Rus: Rus Salatası

Kalorisine Takılmayın: Rus Salatası

Başlığım biraz tuhaf mı geldi, öyle değil mi ama? Ruslardan çok biz yapıyoruzdur bu salatayı bence. Meze denince akla gelen ilk şey budur. Verilen büyük yemeklerde, tabağın bir kenarında hemen gösterir kendisini. Sebze parçacıkları nasıl da çıkma yarışı veriyor öyle mayonezin dışına. Mayonez ise kararlı, onları yenmeye. Bu yarış en çok bize yaradı. Hadi bir parça alıp bizde katılalım bu lezzetli şeylerin oyununa.

Bu rus başka rus : Rus Salatası Tarifi

Ucuz ve lezzetli salata: Makarna Salatası

Doyurucu İkili: Makarna Salatası

Makarnayı mı salataya koysak, salatayı mı makarnaya koysak şimdi? Sıra hangisinin bilmiyorum belki ama ikisi de güzeldir kesinlikle! Öğrenciler, artık alışık olduğunuz bir yemeğin dışına çıkacağız şimdi ya da sebzesini yemeyen çocuklara bir formül bulduk ya da hem ucuz hem güzel bir şey yemek istiyorum diyenlere bir sır… Yani yediden yetmişe, herkese çok güzel bir şey icat ettik. Buyurun efendim…

Yediden yetmişe salatası: Makarna salatası tarifi

Facebook Yorum

X