Kendilerini Çok Üstün Gören 5 Tatlı

Kendilerini Çok Üstün Gören 5 Tatlı

Instagram jenerasyonu için kolay seçimler.

Aylar öncesinden yaptığınız rezervasyonun vakti geldi. Sizin için çok önemli olan biri ile nihayet gece buluşacak ve beraber güzel bir akşam yemeği için dışarı çıkacaksınız. Yemekten sonra doydunuz ama midenizde hala tatlı bir şey için biraz yer var. Garson gelir ve size tatlı menüsünü uzatır. Eminim ki şöylece bir bakmadan bile bir avuç “nefis” seçimin zaten menüde olduğunu biliyorsunuzdur.

Gösterişimin tadına bak. Hadi tadıma bak!

Dünkü Ulusal Tatlı Günü’nden kalma olduğum için hala biraz terliyorum, işte size kendilerinin tatları için çok süslü olan beş tatlı.

  1. Turtalar

Tartlar

Tatlıdan daha çok bir atıştırmalık değiller mi?

Hiçbir şey bir turtanın bir diliminden daha iyi hissetmenizi sağlayamaz. Mini bir turta ister misiniz? Tek bir dilim alın. Mini turtalar çocuklar için birer dilimdir ve onları mutlu eder. Dış katmanları çok az değişiklik gösterdiğinden temelde farklılıkları çok az olsa da bir diliminden sonra her zaman kendinizi mutlu hissedersiniz.

Alternatif: Bir dilim. Herhangi bir dilim. Dış katmanı daha zengin gösteriri ve meyveli olanlar ise daha tatlıdır.

  1. Tartlar

tartlar

Erimeden önce hızlıca yiyin. Ya da yemeyin.

Tartlar izlemesi eğlenceli tatlılardır. Özellikle onlar hareketli bir şekilde sağa sola doğru minik hareketler yaparken izlemesi çok eğlencelidir. Ne yazık ki lezzeti hareketlerine kıyasla bir o kadar da iyi değildir. Onun yumurtamsı, süngerimsi şeklini kaplayan tatlı şurubu aslında tartı lezzetli yapan şeydir ama herhangi bir şeyi de lezzetli yapabilirdi.

Alternatif: Tart gibi herhangi bir şey yoktur ama galeta veya dondurma sundae de aynı işi kolayca görebilir.

  1. Makaronlar

makaronlar

Gerçek kurabiyelerin kıvrımları vardır.

Şunu açıklığa kavuşturmamıza izin verin. Eğer sıcak, nemli, taze pişmiş bir şekilde çikolatalı kurabiyeler servis edilirse gerçekten de makaronu tercih eder misiniz?

Onların fotojenik güzelliğine âşık olabilirsiniz ama tatlılara ne zamandan beri modeller gibi davranıyoruz? Bunun Instagram’ı suçlayın.

Alternatif: Herhangi bir kurabiye seçebilirsiniz. Kurabiyeler taze ve yumuşak olduğu sürece daha iyi olacaktır.

  1. Tiramusu

Tiramisu

Ne söylerseniz söyleyin, kedi dilleri harika.

Tiramusu kazara icat edilmiş olmalıdır. Bazı İtalyanlar kendi espressolarına kedi dili batırıyorlardı ve onlar bir kek hazırlarken yanlışlıkla kedi dilini bu keke düşürdüler. Tabi ki lezzeti şaşırtıcı derecede hafifti ama yeni bir tatlı yaratmaya değer miydi? Pek de değil aslında.

Alternatif: Espresso ile birlikte kahve keki ve belki espressoya batırmak için bir de kedi dili.

  1. Çikolatalı Sufle

çikolatalı sufle

Yapmak için çok çaba gerekiyor. Peki, ama değiyor mu?

Evet, sufleler göz korkutucu, hassas ve zaman alıcıdır ama tüm bunlar onları diğer keklerden veya pastalardan daha üstün yapar mı? Hayır. Hayır, yapmaz. Sufleler büyücülere eş değer bir yiyecektir. İçerisinde bir sürü drama ve yanlış yönlendirme vardır ama sonuçta sadece şovdan ibarettir.

Alternatif: Brownie sundae. Erişim dondurmanın keyfi ile birlikte brownienin sıcaklığını hissedersiniz. Her şekilde sizin kazancınızadır.

Facebook Yorum

X