Eti Seven, Sevmeyen Herkesi Kokusuyla Aşık Edecek 7 Etli Yemek Tarifi

Eti Seven, Sevmeyen Herkesi Kokusuyla Aşık Edecek 7 Etli Yemek Tarifi

Etin yeri bizim için çok ayrı… Sosuna ekmek banacağımız, bazen kokusuyla avunacağımız bir yemekti o. Kokusuyla bile bizi kendisine çekmeyi başarabilen ender yemekler vardır. Onların başında da et geldi. Hoş geldi, lezzet getirdi, kapımızı açtık, soframıza aldık.

Önyargılara bir çizgi daha çektirecek tarif: Kapuska Tarifi

Vitamin Deposu : Kapuska
Askerden gelen adama bir daha bu yemeği yedirtmek çok zordur. Fakat artık bu klişeye bir son vermenin zamanı gelmişti bence. Kapuskanın içinde et var desem, kim buna hayır diyebilecek merak ediyorum. Löp löp konan kuzu etleri, lahanayla birleşince bakında nasıl bir tat çıkmış ortaya! Tek kelimeyle açıklamak gerekirse, inanılmaz!

İnanılmaz tarif: Kapuska Tarifi

Etlerin en güzellerinden bir tarif: Beef Straganof Tarifi

Et Şöleni : Beef Stroganoff

Rus yemeğidir kendisi. Kim bulup, buraya getirmişse ona bir teşekkür borçlu olduğumuzu söylemek isteriz. Ona şükranlarımızı sunuyoruz. Etin bıraktığı şu suyuna da bakın! Onlar ne banıyor bilmiyoruz ama biz bu yemeği, ekmeği ortasından bölüpte bandıra bandıra yemezsek gözümüz arkada kalır vallahi.

Sosuna doyum olmayan tarif: Beef Straganof Tarifi

 

Mangal telaşının tatlı süprizi: Domates Solu Pirzola

Tadı Sosunda :Domates Soslu Pirzola

O yağlar tabağın kenarından süzülürken, o dumanı etrafa yayılıp burnumuza kadar gelirken seni yememek mümkün mü? Senin en güzel tarafın ne biliyor musun? Şöyle toplayacaksın tüm sevdiklerini, yakacaksın mangalı ve üzerine seni koyacaksın. Hafif hafif kızaradururken bizde senin kokunla karnımızı doyuracağız, bir yandan salata ve mezeleri hazırlayacağız. İşte senin keyfin böyle çıkar! Yalnızken peki, yenmez misin? Hiç kaçışın yok, sen her türlü yenirsin! Hemen üzerinde biraz domates sosu… Bundan iyi arkadaş mı olur yanımıza!

Sevdiklerinle lezzet fırtınasına yolculuk tarifi: Domates Soslu Pirzola Tarifi

 

Sebzeyi sevdirecek et: Izgara Sebzeli Marina Biftek

Etsiz Doymam Diyenlere : Izgara Sebzeli Marina Biftek

Valla sen olmasan bugün canımız hiç sebze çekmiyordu ama işler değişti şimdi. Senin yanında dura dura onlarda sana benzemiş. Kokunu bırakıvermişsin hemen yanındaki sebzeciklere. Eee hal böyle olunca bize de, sebzeyle seni yemek düştü!

Kokusunu yayan tarif: Izgara Sebzeli Marina Biftek

 

Uzakdoğu’dan gelen bir misafirin lezzeti: Etli Noodle

Uzakdoğu Size Gelsin: Etli Noodle

Mis gibi bir koku geldi taa Uzakdoğu’dan… Bizim damak tadımız belli, eti sevdiğimiz net! Durum böyle iken Uzakdoğu’dan veya yakından gelmek bir şeyi değiştirmiyor. Evet, seni pek tanımıyoruz ama içinde et olduğunu duyunca valla geldik hemen, oturduk sofraya. Bizi kabul edersen çok memnun olacağız.

Uzaktan gelen et tarifi: Etli Noodle

 

Eti içine sakladık : İçli Köfte

Antep Usulü Gerçek: İçli Köfte

Seni görünce hakikaten içlendim bir… Aslında görünce değil de şöyle içini açınca bir duman ve koku yükseldi ya, o zaman olan oldu bana. Kalbimden mideme bir ılıklık indi sanki. Kokun bile bunları yaptırırken, seni yemek nasıl bir şey tarif edemiyorum… Tombul, şişman yemeğimiz bizim, biz seni çok seviyoruz.

Tombul etli dolma tarifi: İçli Köfte Tarifi

 

Sosyetenin bile hayır diyemeyeceği tarif: Etli Kurufasulye Tarifi

Soğansız Yenmez : Etli Kuru Fasulye

Bu yemek tüm diyetleri bozdurur değil mi arkadaşlar? Bir de öyle sosyeteler bu yemeği sevmiyor falan değil, tam aksine! Niye böyle bir imaj çizdiler bilmiyorum ama o tüm bilinenleri bir anda unutturdu bize. Hele yanında bir de pilav varsa, aklımızı başımızdan alıp götürdü demektir.

Türk halkının en babayiğit yemeği: Etli Kurufasulye Tarifi

 

Facebook Yorum

X