Biraz Daha Olsaydı Diyeceğiniz Leziz 8 Tatlı Tarifi

Biraz Daha Olsaydı Diyeceğiniz Leziz 8 Tatlı Tarifi

Eee biz tatlıya düşkün bir milletiz. Hele bir de hanımlar devreye girdiğinde, ortada hangi tatlı varsa, o tatlı onundur başka yolu yok! Tatlı krizi gelen hanımlarımız, artık soluğu burada alacak. Şimdi öyle tarifler bulacaksınız ki burada tam da krizinizi yatıştırmalık cinsten olacak. Haydi, buyurun ve bir göz atın.

Tanelerinden lezzet akan tatlı: İrmik Helvası Tarifi

Buğdayın öğütülüp elenmesiyle elde edilen bir besin maddesi olan İrmik yapılan ve günümüzün en sevilen tatlı tariflerimden biri sütlü İrmik tatlısı.

O irmiğin kavurdukça yükselen kokusu, kavurdukça ortaya çıkan rengi… Çok kaliteli bir tatlı değil mi ama! Taa uzaklardan gelen bir misafiri karşılar gibi karşılarım her zaman bu tatlıyı. En güzel tabağa koyar, en güzel süslemeleri üzerine yerleştiririm. Tanecikleri arasından çıkan o kokuyu içime çeker ve ardından yemeğe geçerim. Tabi bu güzel misafiri, damakta güzel ağırlama lazımdı.

Damaktaki misafir: İrmik Helvası Tarifi

 

Lezzet topları: Prefiterol Tarifi

Multu Eder : Profiterol

Ayyy o nasıl bir top öyle! Valla çocukken oynadığım top oyununda aldığım zevk, seni yerken aldığım zevkin yanında bir hiç kaldı. En güzel topum benim! Yanlarından kremalar fışkırmış, üzerinden çikolatalar damlıyor. Bu görüntüyü görünce yememek elde mi? Kilo almaya gelince mi… Bu tatlı, bütün diyet kurallarını yıkar hanımlar!

Diyet kurallarını yıkan tarif: Profiterol tarifi

 

Siyah ve Beyazın Uyumu: Beyaz Çikolatalı Brownie Kek Tarifi

Siyah Ve Beyazın Uyumu: Beyaz Çikolatalı Brownie Kek
Reklamlardaki gibi eline alıp ısıracaksın, ağzına bulaşacak bu lezzet ki tadı çıksın. Bunu yerken kimse olmasa daha iyi… Kibar kibar çatalımla, küçük lokmalara bölmek istemiyorum seni. Hamm diyerek bir çırpıda yemek istiyorum seni!

Bir çırpıda yenen tatlı: Beyaz Çikolatalı Brownie Tarifi

 

Portakalım lezzet tarifi: Portakallı Kurabiye

Harika bir lezzet , portakalın kurabiyeye verdiği enfes lezzer

C vitamini almak için, artık portakalı tek yemek zorunda değilsiniz hanımlar. Tatlıyla buluşturalım mı, şu güzel meyveyi? Kurabiyelerin arasından çıkıversin lezzeti, turuncu rengi ile tatlılık katıversin kurabiyelerin tadına.

Tada tat katan meyve: Portakallı Kurabiye Tarifi

 

2016’nın lezzeti: Yılbaşı Kurabiyesi Tarifi

Yıla nasıl girersen öyle devam edermiş derler ya… Yıla tatlıyla girelim de tatlı devam etsin 2016’mız. Çam ağaçlarını süsleyenler, göz zevkini doruklara çıkarırken, bizde çam ağacı kurabiyelerimizle damak zevkimizi arttıracağız. 2016’yı böyle karşılamak yakışırdı bize de!

Yıla güzel başlatacak tarif: Yılbaşı Kurabiyesi Tarifi

 

Doyuran tatlı: Aşure Tarifi

Bereket Verir: Aşure Tatlısı
Tatlı da doyur muymuş canım, diyenler aşureyi unuttunuz. Adını duyunca “Ayyy olsa da yesek…” dediniz bir anda değil mi? Baklagilinden tutunda şekerine kadar, neler buluşuyor değil mi içinde?  Bu buluşmayla aralarında doğan aşk, tatlıya dönüşüyor sanırım. Yoksa bu kadar güzel olabilir miydi?

Tatların buluştuğu tarif: Aşure tarifi

 

Sütü sevdiren tatlı tarifi: Sütlaç tarifi

Sütlaç Tarifi
Şöyle kaşığını bir daldıracaksın ki içine, sütle pirinç yer değiştirecek bir anda. Sütü sevmeyene, sütü sevdirecek bir anda. İçindeki minik pirinçler, ağzına attığında öyle bir dağılacak ki adeta kendini başka bir diyarda hissedeceksin. Tabi bu tatlıyı dışarıda değil, evlerinizde yemenin de tadı paha biçilemez.

Paha biçilemez tatlı: Sütlaç Tarifi

 

Aşık olunan tatlı: Ekler Tarifi


Pastanelerin göz bebeğiydin sen ama bu devran artık dönecek. Sen evlerinde gözbebeği olmayı çoktan hak ettin güzel tatlı! Şimdi olmalı iki üç tane de atmalı ağza. Profiterolle anlaşmış mı bunlar ne? Bu tatlı onun abisi herhalde. Büyüklüğü dışında bu kadar mı uyum gösterir yahu; tadı, kokusu, rengi… Çok sevdik biz seni eklerim.

Evlerin Gözbebeği geliyor: Ekler Tarifi

Facebook Yorum

X