Yedikten Sonra Etrafa Mutluluk Saçacağınız 8 Tatlı tarifi

Yedikten Sonra Etrafa Mutluluk Saçacağınız 8 Tatlı tarifi

Şimdi bir tatlı olmalı, yerken küçük küçük mutluluklar birikmeli içimizde… Tatlı bittikten sonra, o küçük mutluluklar birleşmeli ve bizi adeta yerimizden fırlatmalı. Var mı böyle tatlılar acaba, diye düşünürkeeen, kendimi burada buldum. Biraz tarifleri karıştırdım şöyle, sonra anladım ki vallahi varmış böyle tatlılar!

Kekin kenarından damlayan tat: Nutellalı Kek Tarifi

Akışkanlı Islak : Nutellalı Kek

Biz seni tek başına severken, sen ne yaptın böyle ya, nasıl karıştın o kekin içine! Biz anladık, sen bize kilo aldırmakta kararlısın. Biliyorsun ki seni görünce zaten dayanamayan biz, şimdi ne yapacağız söyler misin? Kekin kenarından akmış da bakıyor bize oradan tatlı tatlı. Gel de şimdi yeme! Bana müsaade, ben bir şunun tadına bakıp döneceğim size.

Tadına bakarken dünyayı unutacağınız tarif: Nutellalı kek tarifi

 

Saklanayım derken lezzetle sobelenmiş tatlı: Çikolatalı Muffin Tarifi

Tap Tatlı : Çikolatalı Muffin

Nasıl da saklanmışlar öyle kağıtların içine! Ama kabartma tozu pek izin vermemiş saklanmalarına, baksanıza nasıl da üstten çıkıvermiş… Zaten şeker, tatlı, güzel bir şeydin sen birde üzerine çikolata koymuşlar. Kim yaptıysa, kim düşündüyse emeğine sağlık valla! Alıp eline Harrtt diye bir ısıracaksın ki Immm… Hiç öyle bakmayın, hepinizin bunu yaptığına eminim.

İçinizden geldiği gibi yenilen tatlı tarifi: Çikolatalı Muffin Tarifi

 

Kekin içinden gelen lezzetli sesin tarifi: Damla Çikolatalı Kek Tarifi

Damla Çikolatalı Kakaolu Kek

Bir tatlı yenirken eğer katur kutur sesler geliyorsa, o sesin sahibini hemen tanırız: Damla çikolata. Kekin içerisine saklanmakla kalmamış bu sefer, üzerine de konmuş. Damla kadar minicik bir şey, nasıl oluyor da o kadar tadı çıkarabiliyor içerisinden? Bunu hep merak etmişimdir. Bu sefer bunu çözmek için yiyeceğim inanın.

Minik damladan çıkan büyük tat: Damla çikolatalı Kek Tarifi

 

Kırıntılarıyla dost olduğumuz tat: Cevizli Kek Tarifi

Bol Koy : Cevizli Kek

Cevizi oldum olası severiz biz. Hele kekin içerisinde daha da severiz biz onu. Kekin tadı değişiveriyor değil mi bir anda? Ceviz kırıntılarının verdiği o lezzet, keke en çok yakışan lezzet değil midir ama… Hele bir de beş çayının yanında bir dilim bu kekten olmalı! Başka da bir şey istemiyoruz.

Beş çaylarının sultanı tarif: Cevizli Kek Tarifi

 

Meyveli puding sevenlere tarif: Muzlu Puding Tarifi

Tatlı Krizine Hızlı Çözüm : Muzlu Puding

Kaşığını daldır bu tatlının tam ortasına, hiç çekinme valla. Yoksa tadı çıkmaz! Neden ortasına daldırıyoruz demi ama? Çünkü ortasına toplanmış bütün tadı, ne yapalım… Hemen kokunu buluşturur musun bizimle? Hep çikolata olmuyor bazen, meyvelere de ihtiyacımız var bizim güzel muz, ne olur tadından bizi mahrum etme!

Meyvenin tatlıyla kapışmasından doğan tarif: Muzlu puding tarifi

 

Kıvamı ekmekle harmanlanmış tatlı: Kuru Üzümlü Ekmek Pudingi

Bayat Ekmekleri Hazırlayın : Kuru Üzümlü Ekmek Pudingi

Bu tatlıyı hiç duydunuz mu? Ben de duymamıştım ne yalan söyleyeyim ama adından damak zevkine uygun olduğu anlaşılıyor değil mi? Ekmekli puding yemek istiyoruz artık. Çünkü çok merak ettik. Eminim, ekmek pudingi içerisine çekecek ve yumuşayacak. Ortaya da çok güzel, kıvamlı bir tat çıkıverecek.

Enteresan tarif: Kuru Üzümlü Ekmek Pudingi

 

Elmalı tarta rakip tatlı: Sütlü Çikolatalı Kirazlı Tart Tarifi

Süper Üçlü : Sütlü Çikolatalı, Kirazlı Tart

Elmalı tarta rakip geldi galiba… Valla, onun eline su dökemezsin dediğimde kendime çok güvenmiştim ama senden yiyince utandırdın beni. Başrolde hele nutellanın olduğunu öğrenince, “Tamaam!” dedim. Keramet nereden geliyormuş anladım ama kiraza da haksızlık etmemek lazım. O da ne yakışmış ama nutellanın içine!

Nutellalı tart tarifi: Sütlü Çikolatalı Kirazlı Tart Tarifi

 

Üzerine kar yağan tatlı: Un Kurabiyesi Tarifi

Un kurabiyesi

Onu ısırınca sizin de damağınıza yapışıyor değil mi? Çünkü tadını çıkararak yemeği biliyorsunuz. Üstüne kar yağmış hepsinin, görünce üzüldük ve daha fazla üşümesin diye ağzımızda ısıtalım dedik, değil mi hanımlar? Kötü bir niyetimiz yoktu yani, tamamen onları düşündüğümüzden… Kendimizi düşündüysek eğer, un kurabiyesi yemek nasip olsun.

Tadı damağa yapışan tair: Un Kurabiyesi Tarifi

 

Facebook Yorum

X