Nasıl Bitirdiğinizi Anlayamayacağınız 5 Atıştırmalık Tarifi

Nasıl Bitirdiğinizi Anlayamayacağınız 5 Atıştırmalık Tarifi

Acıktınız hızlı ve pratik bir şekilde yapabiliceğiniz tarifler arıyorsunuz.Ozaman hemen sizlere vericeğimiz 5 hızlı ve pratik atıştırmalık tarif arasından istediklerinizi seçerek yapmaya başlayabilirsiniz.

Sen film izlerken yanında bir şey iste, biz yaparız: Kabak cipsi

Paket cips mi yiyecektik yani hep? Evde tam film izlerken yenilecek tarzda değil mi bunlar ama? Filmin en heyecanlı yerinde, yanınızda bunlar olsa ve şöyle üstüne biraz tuz döküp yemek de fena olmazdı sanki. Ne fenası harika olurdu! Çıtırımsı, sevimli, tadı da güzel, daha ne olsun… Paket cipslerin pabucunu damda göreceğimiz günler yakın galiba. Neyse biz kendi cipsimize dönelim… Ne diyorduk? Neyse canım, “Demekle olmaz yemekle olur diyoruz ” ve sizi bu çıtırla baş başa bırakıyoruz.

Kabak cipsi tarifi

Kimse olmasın şekerlemesi: Yer Fıstıklı Krokan

Yer fıstıklı krokanımı yerken kimse olmasın! Valla hiç mütevazi olamayacağım bu konuda. Bunu yerken kimse olmasın istiyorum. Sadece benim olsun bunlar! Şöyle reklamlardaki gibi, ısırdığımda çıkan sesin eşliğinde gözlerimi kapatayım ve o sesle dans edeyim. Sonra bir ısırık daha alayım ve tatlılar ülkesinde bulayım kendimi, tüm ağaçlarda bu krokanlardan olsun. Hepsi benim! Bir ısırık daha alayım ve bir ısırık daha, bitane daha… Bir dakika, ne çabuk bitti bunlar ya!

Yer Fıstıklı Krokan Tarifi

Korkma küçük pirinççik, senden pilav yapmayacağız bu sefer: Pirinç Patlağı

Sıkıntıdan patlayacağınıza bırakın onlar patlasın, patlasın da ağzımızda güzel çıtırdasın değil mi ama? Patlak patlak pirinçlerin üzerine, bir de erimiş bitter çikolata gezdirelim ve alıp elimize ısıralım şimdi. Hazır mısınız? Bir… İki… Üç… Yumulun! Can evinizden vuruldunuz mu yoksa? Durun daha vurulmayın! Sonra tabağınızda kalan kırıntıları parmağınızla toplayıp yemeye başlayın. Eveeet, şimdi vurulabilirsiniz. Çok güzeller ama değil mi?

Pirinç Patlağı Tarifi

Sepet sepet yumurta, bunu yapmayı unutma: Çeşnili Yumurta Dolması

Vee beyazla sarı birbirine aşık olmuş. Olmuş, güzel de… Aralarına üçüncü bir kişiyi daha alırlar mı acaba? Sevenler ayrılmasın diyemeyeceğim daha fazla. Ayırın! Ne yapalım, ayırmadan da anlayamayacağız ki aralarındaki aşkı. Bu uyum nerden geliyormuş efendim, bir görelim bizde. Imm… O sarısının içinde neler de varmış öyle! Bam telime dokundu bu tat, aldı beni başka bir dünyaya götürdü. Üzülme beyaz şey, şimdi seni de yiyeceğiz.

Çeşnili Yumurta Dolması Tarifi

Yoğurtla salatalığı bulduysak bir kere, birleştirmeden duramayız: Soslu salatalık

Sağlık bombardımanına hazır olun. Kendi kendinize beş dakikada hazırlayıp karnınızı doyurmaya başlayabileceksiniz. İster diyet için yapın, ister kolay diye… Nedeni ne olursa olsun seveceksiniz kesin. Eee, salatalığı mı övmeli yoksa yoğurdu mu bilemedik şimdi. İçine ne katılmış da böyle olmuş bu yoğurt? Yoksa salatalıkta mı keramet? Nerden anlatılsa acaba? Sırrını çözmek vardı şimdi ama önce yiyelim sonra çözeriz nasıl olsa.

Soslu Salatalık tarifi

Facebook Yorum

X