İnsanı Tatlı Krizinden Çekip Kurtaracak 9 Nefis Tatlı

İnsanı Tatlı Krizinden Çekip Kurtaracak 9 Nefis Tatlı

Çikolata şelalesi tatlı: Çikolatalı Sufle

Aşk’a Benzer : Çikolatalı Sufle

Fırından yeni çıkmış, üzerine de pudra şekeri serpilmiş. Gel vatandaş gel, bu tatlı kaçmaz! Daldır kaşığını en ortasına. Bunu yapmıyorsan zaten sufle yeme kurallarından sınıfta kaldın b bir kere. Tam ortasına batıracaksın o kaşığı, hemen bir duman yükselecek ve ardındaaan… Tatlının içinde saklanıvermiş erimiş çikolata, buldum işte seni, kaçamazsın bir yere! Öyle hiç kaşığımdan damlamaya falan çalışma, nafile bu inadın güzellik. Sen benim olacaksın!

Çikolatalı Sufle Tarifi

Yok artık, tatlısı: Ispanaklı Kek Tarifi

Güç Verir :Ispanaklı Kek Tarifi

Ee harbiden de yok artık! Senin burada işin ne? Gitsene sen, sebze kategorisine, diyecektim ki vazgeçtim. Neden mi? Tarifi bir okudum, bir merak kapladı içimi. Rengi de güzel görünüyordu, kalkıp bir yapayım dedim. Sonuç mu? Ben, hayatımda bu kadar yanılabilirdim herhalde. Kendim yapmasam hayatta inanmam, içinde ıspanak olduğuna. Hadi canım dediğinizi duyar gibiyim. İnanmıyorsanız yapın da siz de benim gibi şaşırın.

Ispanaklı Kek Tarifi

Kaymağa aşık olan tatlı: Ayva tatlısı

Kışı Güzelleştiren : Ayva Tatlısı Tarifi

Kimisi meyve tatlılarına bayılır, bu tatlıya baktığınıza göre siz de onlardansınız. Şu tatlının güzelliğine bakın ama… Vallaha haklısınız, ben olsam ben de bayılırdım! Kendisi zaten şeker mi şeker bir meyve iken sen kalk bir de bunun tatlısını yap, fazla söze ne hacet! Üzerine kaymak konula ve huzurlara sunula…

Ayva tatlısı Tarifi

Lokması Küçük Lezzeti Büyük Tatlı: Lokma Tatlısı

Adı ile Tadı İle Pek Bir Müstesna: Lokma Tatlısı

Bu tatlıyı sadece yolda dağıtılırken görmek yok artık. Evlerimizde neden olmasın yahu! Sokakta mı çekecek yani hep canımız? Sıcak sıcak yağa atsak o hamurları ve hiç kuyruklara girmesek mesela. Çayla beraber de ne iyi gider ama! Şöyle çağırsak sevdiklerimizi ve kardeş payı yapsak şu küçük lokmacıkları, sonra yanına bir de çayımızı koysak… Ee daha ne! Yerken dikkat edelim de yanında yatıp kalmayalım.

Lokma Tatlısı Tarifi

Matematik sorulu tatlı: Waffle

Bu Defada Evde Yapın: Waffle

Matematiği kim bulmuşsa bunun için bulmuş olmalı. O küçük karelerin alanı, bunun için hesaplanıyordu galiba; içine ne kadar meyve sığacak diye. Hani şu turtaya benzer bir keki var da üstüne sıcak çikolata dökülüyor… O tatlı demi o? Eveet, evet bizzat kendisi. Duramam  valla o zaman, kimseler kusura bakmasın. Karelerin içine meyve mi koysam şimdi, çikolatamı yerleştirsem?

Waffle Tarifi

Adı uzak, tadı yakın tatlı: Çikolatalı Donut Tarifi

Kahveyi Hazırla: Çikolatalı Donut Tarifi

Kendisi pek yapılmaz evlerde, adı pek duyulmamıştır. Belki de bu yüzden üzgün, baksanıza nasıl da bakıyor gözümüzün içine, ye beni dercesine… Daha fazla üzmeyin bu tatlıyı, baksanıza nasıl da çikolata ile arkadaş olmuşlar öyle, resmen dost canlısı. Zaten bu yüzdendir herhalde, bu tatlıyı yaptığınız arkadaşlar sizi bir başka seviyor. Severler tabi, ben olsam ben de severdim. Ee bir tatlının da kırk yıl hatırı olamaz mı yani?

Çikolatalı Donut Tarifi

Sevilmeye doymuş tatlı: Tulumba Tatlısı Tarifi

Çıtırtısı Karşıdan Duyulur: Tulumba Tatlısı

Seveni o kadar çok ki kendisi bu yüzde mutlu ve huzurlu. Belki de bu yüzden bu kadar tatlıdır. Güzel tatlı şey seni, hep pastaneden mi alacağız seni ya? Ben evde kızartsam seni, şöyle foşş diye atsam yağın içine sonra da şerbetinin içine bıraksam da bir dans edişini izlesem… Bir dakika, beni tutan ne var ki? Daha fazla dayanamayacağım sevgili dostlar, ben mutfağa gidiyorum.

Tulumba Tatlısı Tarifi

Osmanlı tarihi iyi ki varmış, dedirten tatlı: Kadayıf Tatlısı

Tel Tel Olur: Kadayıf Tatlısı

Taa geçmişten gelen bir lezzettir kendileri. Onun tellerine canımız feda! Şöylee alıp çatalımızı dolayalım seni güzelce ama üzerimize damlatma şerbetini ona göre. İçinde ne var bakayım senin öyle, ceviz mi koymuşlar sana? Evet, evet ceviz bu! Tellerine nasıl da yapışmış öyle, beni bırakma dercesine. Şimdi biz bunu yemeyelim de ne yapalım, söyler misiniz?

Kadayıf Tatlısı Tarifi

Turtasız asla diyenlere tatlı: Elmalı Kek

Tarçınsız Asla: Elmalı Kek

Evet, belki bir turta değildi ama turta kadar lezzetliydi. Elmacıklar kekin arasında görünmüyor diye, tadı da farklı değil ya… Hani, eş dost gelecektir de eve ne yapsam diye düşünürsün… İşte, bu kek öyle durumlarda yapılabilecek bir tat. Hayat kurtarır. Zaten şeklinden anlamalıydık neler yapabileceğini, maharetli tatlı seni!

Elmalı Kek Tarifi

Hiç duyulmamış bir tatlı: Elmalı pasta

Pasta Değil Lokum Mübarek: Elmalı Pasta

Hep çikolatalı, muzlu, çilekli olacak diye bir kural yok ya. Ben elmalı pasta istiyorum ama ağır olasın. Var mıdır öyle bir şey derkeeen seni buldum elmalı pasta! Üzerine kar mı yağmış ne? Üşüyor olmalı… Daha fazla üşümesine izin vermeyelim de midemizde ısıtalım yahu şunu. Onun yeri orası olmalı!

Elmalı pasta Tarifi

Facebook Yorum

X