Güne Güzel Başlamak İsteyenler İçin 11 Leziz Kahvaltılık Tarif

Güne Güzel Başlamak İsteyenler İçin 11 Leziz Kahvaltılık Tarif

Güne güzel başlamak isteyenler için 11 harika tarif!

Sufleyle kardeş yiyecek: Kruvasan tarifi

Evet, belki bir sufle değildi kendisi, belki sıcak değildi çikolatası ama o da kardeş olmuştu sufleyle. Isırınca, çikolatası içinden beliriverince ne demek istediğimi anlayacaksınız. O hamuruyla çikolatanın, damakta süren yolculuğuna şahit olduğunuzda, bu kardeşliğin nerden geldiğini anlayabileceksiniz, sevgili hanımlar.

Hamurla çikolata birleşmeli diyenleri tarifi: Kruvasan tarifi

 

Omlet-i lezzet: Kurutulmuş Domatesli ve Zeytinli Omlet

Omlet-i lezzet: Kurutulmuş Domatesli ve Zeytinli Omlet

Sizi bilmem ama ben çok sıkıldım, yumurta ve peynirle yapılan omletlerden. Tabi ki bunlar da olsun ama içine neden başka şeyler katmayalım ki? Lezzete lezzet katmak varken, neden durayım değil mi ama? Pizza tadında bir omlet istiyorum artık. Aaa, öyle bir tarif konuvermiş buraya.

Pizza tadı veren omlet: Kurutulmuş Domatesli, Zeytinli omlet tarifi

 

Beklenen tarif: Patetesli Kolay Gözleme

patatesli-gozleme

Evet, biz sana bayılıyoruz! Bekledik, ne zaman çıkacaksın diye karşımıza. İşte o an geldi! Göz göz olmuş hamurun üzeri. Bizi mi izliyor ne… Korkma, korkma sadece tadına bakmaya geldik. Imm, sen nasıl da güzel bir şeysin böyle!

Göz göz olmuş hamur: Patatesli Gözleme Tarifi

 

Narenciye usulu tat: Portakallı Krep

Kahvaltılara Renk Gelsin: Portakallı Krep

Senin hep sade olanını bilirdik biz. Yine yaratıcılığını konuşturmuş birileri. C vitamini deposu bir tarif mi duruyor burada ne? Evet evet, aynen öyle C vitaminleri saklanmış bu krepin içine. Hadi ben çok merak ettim, hemen yapıp yiyelim!

C deposu tarif: Portakallı Krep Tarifi

 

Vay canına dedirten dolma: Yumurta dolması

Yumurtanında Dolmasımı Olur Diyenlere : Yumurtalı Domates Dolması

İnsanoğlu şu hayatta her şeyi görüyormuş valla. Yumurta dolmasını da gördük ya, daha diyecek sözümüz kalmadı. Sadece görmek yetmedi bana, yaptım da. Ya bu kadar güzel bir şey olabilir mi! Hem de çok tasarruflu bir yumurta bu.; kendi harcı kendi içinde… Yumurta mı dolma olmuş, dolma mı yumurta diye başlayan sözlere hiç girmeden bunu deneyelim bence
Vay canına dedirten dolma: Yumurta dolması

.

İspanya’dan kaçan yemek: İspanyol Omleti Tortilla

İspanyol Usulü Kahvaltılık : İspanyol Omleti Tortilla

Tarifi okuyunca, bunun İspanya’dan geldiğine inanamadım. Tam da bizim damak zevkimizi anlatıyor çünkü. O patatesler, o omletin yapılışı, zeytinyağının konuluşu… Bence bu tarifin kimin olduğu üzerinde tartışamayalım daha fazla. Amaan kiminse kimin… Tadı yeter onun!

Tadı yeten tarif: Tortilla Tarifi

 

Siyah noktalara bezenmiş ekmek: Zeytinli ekmek tarifi

Bereket Timsali: Zeytinli Ekmek

Off off… Kokusunu duyar duymaz, annemi özledim. Bana onu hatırlattın be güzel ekmek! Nasıl başardın bunu? Seni ortadan ikiye ayırdığımda, dışarıya çıkan ve zeytinle karışan o değişik kokun olmasa, valla ekmeklerin bu kadar güzel olduğunu bilmeyecektim.

Anne eli değen ekmek: Zeytinli ekmek tarifi

 

Her yere yakışan sebze: Patetesli Omlet Tarifi

Pasta Görünümlü Omlet: Patatesli Omlet

Buraya da mı yolun düştü bakayım senin? Her yere girip duruyorsun ama olmaz ki böyle! Vallahi kilo alacağız bu gidişle. Bu sefer de yumurtayla birleşmiş bizimki. İyi de olmuş, lezzetin bam teline vurmuşsun yine.

Kahvaltıları şenlendir :  Patetesli Omlet Tarifi

 

Ayva reçel olmuş, lezzet mi gelecek: Ayva Reçeli Tarifi

Kış'ın Habercisi : Ayva Reçeli

Reçel deyince akla, Halil Sezai değil, artık ayva reçeli gelecek belli ki. İncir reçeli kadar duygusallaştım bir kaşık alınca. Gitme ayva reçeli, hep kahvaltımızda ol, olur mu? Sensiz kahvaltılar çekilmez oluyor artık, ekmekler daha tatsız geliyor ağzıma. Sabahları senin varlığına ihtiyacım var!

Duygusallaştıran tarif: Ayva Reçeli Tarifi

 

Tavada durduğu gibi durmayan tarif: Krep Tarifi

kahvaltılık harika krep
kahvaltılık harika krep

Hadi, içine peynir koyalım biraz ya da reçel mi döksek, çikolata da olur… Karar veremedik, sen olunca işin içinde. Sana doğru gelen her lezzet, sen de ayrı bir tada kavuşuyordu. Bunu hepimiz bildiğimiz için, her lokmanda sofrada ne bulduysak onu katıyoruz içine. Sen de miydi güzellik, senin içine katılanda mıydı?

Lezzeti muamma dedirten tarif: Krep tarifi

 

Değişik bir lezzet: Domatesli Kiş Tarifi

Çok değişik bir tarifle karşınızdayız işte. Eminim, bunu denemediğinize. Bence bunu yemezseniz kahvaltıda, güne 1-0 geriden başladınız demektir. Bu lezzetli ve duyulmayan tarifi denemeye var mıyız hanımlar?

Domatesleri Güzelleştirir : Domatesli Kiş Tarifi

Facebook Yorum

X